1971 yılında proje ve ithal girdisi olmadan Türkiye'de ilk Havalı Makine imalatını gerçekleştiren Fahri Bulut (İstanbul Teknik Universitesi, 1963, Maden Müh.), 1979 yılında FABU Mühendislik A. Komandit şirketini kurmuştur. Fabu Mühendislik A.
Komandit Şirketi, 1987 yılında FABU Mühendislik A.Ş.'ye dönüşmüştür. Makine imalat sektöründe Havalı Makine imalatında uzman bir kuruluş olarak yerini alan Fabu Mühendislik A.Ş., kendi özgün ürünlerine 1983 yılında Türk Standartları
Enstitüsü'nden İmalat Yeterlilik ve Kalite Uygunluk Belgelerini ve 1988 yılında Türk Patent Enstitüsü'nden "FABU" markasının Marka Tescil Belgesi'ni almıştır.

FABU Mühendislik A.Ş. kendi ürünleri dışında, sipariş üzerine su, petrol ve maden çıkarma işlemleri için sondaj ekipmanları ve genel makine parçaları imalatını yapmaktadır. Buna ek olarak, şirketimiz, delici, kırıcı, kesici, kazıcı, küreleyici
uçları, basınçlı hava hortumları, makine yapım çelikleri, dikişsiz çelik çekme boruları, sarı pirinç, bronz ve alüminyum malzemelerin satışını yapmaktadır.

Üretim tesisimiz, fiziksel kalite kontrol alet ve test ünitelerine sahiptir. İmalatlarımızda kullanılan alaşımlı makine yapım çelikleri, alüminyum ve pirinç malzemeler, üretim fabrikalarından doğrudan temin edilen analiz sertifikalı ve kalite güvencesi altında ürünlerdir.

Ürünlerimiz 1 yıl FABU Mühendislik A.Ş. garantisi altındadır.

Şirketimiz, araştırma geliştirme çalışmalarına önem veren ve yeni proje taleplerini imkan verdiği ölçüde karşılamaya çalışan bir kuruluştur. 2000 yılında yeni geliştirdiği 'Havalı Delici Tabanca' ürünü ile TUBITAK/TIDEB'den Araştırma Geliştirme Proje Destek ödülü almıştır.

Şirketimizin ana ilkesi, ürünün kullanıcıya bekleneni vermesini sağlamak ve FABU markasının saygınlığını korumaktır.

Geçmiş yıllarda, ağırlıklı olarak iç pazardaki talepleri karşılayan şirketimiz, gelecek yıllar içinde ihracat miktarını artırmayı ve yeniden yapılanan ülkelerde FABU markasının yaygınlaşmasını sağlamayı hedeflemektedir.


Büyütmek İçin Tıklayın
Büyütmek İçin Tıklayın
© Copyright 2004 FABU, All Rights Reserved